Kółko kulinarne - WEBSITE X5 UNREGISTERED VERSION - strona szkoły

Menu główne:

Zainteresowania
"AKADEMIA KULINARNA ANNY I PIOTRA"

Głównym założeniem Akademii Kulinarnej jest rozwijanie zainteresowań kulinarnych uczniów poprzez naukę przyrządzania prostych posiłków, łatwych wypieków cukierniczo-piekarniczych oraz eksperymentowanie w kuchni. Akademia Kulinarna będzie bardzo dobrym źródłem wiedzy dla uczniów. Dzięki tym zajęciom postaramy się, aby zabrać dzieci w fascynującą podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Warsztaty te mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić ich do zdrowego odżywiania, pokazując, że to, co jest zdrowe i własnoręcznie wykonane może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Wspólne przyrządzanie posiłków będzie również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między uczniami, a na sam koniec warsztatów, wydamy z uczniami książkę kucharską ze wszystkimi przepisami z Akademii Kulinarnej.

Zajęcia w Akademii Kulinarnej są nieobowiązkowymi zajęciami pozalekcyjnymi prowadzonymi dwa razy w miesiącu w bloku 3 – 4 godzinnym.