Goście szkoły - strona Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie

Goście szkoły

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ MELANIĄ KAPELUSZ

Już po raz kolejny uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Krupskim Młynie mieli ogromną przyjemność spotkać się ze znanym pisarzem. Tym razem odwiedziła nas Pani Melania Kapelusz, autorka książek dla dzieci oraz opowiadań zatytułowanych „Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”, ukazujących się na łamach popularnego wśród najmłodszych czytelników czasopisma „Świerszczyk”.
Podczas spotkania pisarka przeczytała dzieciom fragmenty swoich książek o rezolutnych krasnalach, o dzieciach, które miały wspólnie wybudować budowlę z klocków oraz o Kindze, z której nie wiadomo, co wyrośnie. Dzieci były zachwycone spotkaniem! Autorka ma w sobie dużo ciepła, serdeczności i mnóstwo pomysłów na oryginalne przybliżenie dzieciom tematyki swoich książek.
Nasi czytelnicy chętnie zadawali pytania, chcieli dowiedzieć się skąd można czerpać pomysły na opowiadania i w jaki sposób powstaje książka. Mieli również okazję pochwalić się swoimi zainteresowaniami i ulubionymi książkami.
Na zakończenie wszyscy mali czytelnicy otrzymali zakładki do książki z autografem autorki. Pomysłodawczynią i organizatorką tego spotkania była p. Barbara Miklis z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krupskim Młynie, której bardzo serdecznie dziękujemy.

GRZEGORZ KASDEPKE

9 maja 2016r. gościliśmy (już po raz drugi) Pana Grzegorza Kasdepke- autora książek dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie przybyło około 100 najmłodszych czytelników z gminy Krupski Młyn.

Podczas spotkania pisarz opowiadał o tym, jak powstawały jego książki, co tak naprawdę stało się dla niego inspiracją do ich tworzenia. Czytał zgromadzonym fragmenty swoich opowiadań, umiejętnie prowadząc przy tym dyskusje na trudne dla najmłodszych dzieci zagadnienia np.: skąd się biorą dzieci?, albo co to znaczy „robić kogoś w balona”, „dostawać małpiego rozumu” czy „zbijać bąki”. Nie obyło się bez zadawania pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Na zakończenie każdy mógł zakupić książkę i otrzymać autograf oraz otrzymać w prezencie zakładkę do książki z wizerunkiem pana Grzegorza.

W podziękowaniu za przemiłe spotkanie pan Kasdepke otrzymał słodko – cytrynowy upominek.

Wesoła atmosfera całego spotkania sprawiła, że zapewne na długo pozostanie ono w pamięci jego uczestników. Być może zobaczymy się jeszcze raz…

CUPRUM LUBIN

25 kwietnia 2016r. na długo pozostanie w naszej pamięci! W tym dniu, dzięki uprzejmości Zarządu NITROERG oraz przedstawicieli Związków Zawodowych, naszą szkołę odwiedzili niesamowici Goście: siatkarze Cuprum Lubin! Największe emocje budził niewątpliwie Grzegorz Łomacz, wielokrotny reprezentant Polski.
Zawodnicy pokazali, jak wygląda profesjonalna rozgrzewka, a potem rozegrali mecze z drużyną naszych uczniów, absolwentów oraz amatorskiej sekcji siatkówki z Krupskiego Młyna. Spotkanie przebiegło w niezwykle przyjaznej atmosferze, a kibicowali nie tylko uczniowie z Zespołu Szkół, ale też licznie zgromadzeni mieszkańcy. Sportowcy urzekli nas swą serdecznością i skromnością. Po meczu był czas na autografy i wspólne zdjęcia.

Bardzo, bardzo dziękujemy firmie NITROERG za przygotowanie takiej sportowej uczty.

PANI POSEŁ BARBARA DZIUK

8 lutego 2016r. (poniedziałek) w Zespole Szkół w Krupskim Młynie odbyło się
spotkanie uczniów klasy III Gimnazjum z panią Poseł Barbarą Dziuk -tarnogórzanką, ekonomistką, byłą radną Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego, obecnie Posłem na Sejm VIII kadencji (od 2015r.). Pani Barbara Dziuk jest propagatorka profilaktyki i zdrowego życia oraz  prezesem Tarnogórskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ,,KLON’’. Promuje wartości rodzinne wśród młodzieży. Podczas spotkania pani Dziuk przedstawiła nam swą długą i trudną drogę do zdobycia mandatu posła. Dzięki rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom osiągnęła cel, który teraz stara się jak najlepiej realizować. Przełomowym punktem w jej karierze politycznej było prowadzenia biura poselskiego i współpraca z panią Nelli Rokitą-Arnold oraz wejście w 2010r. do Sejmiku Śląskiego. Głównym celem pracy pani Poseł jest ,,działanie tak, aby wydobywać z siebie i z innych to, co najlepsze.’’

BIEGACZ MARCIN ŚWIERC

W dniu 17 listopada 2015r. gościliśmy w naszej szkole polskiego biegacza długodystansowego, ultra maratończyka, zawodnika i złotego medalistę polskiej kadry narodowej w biegach górskich na długim dystansie oraz pierwszego mistrza w skyrace w Polsce – p. Marcina Świerca. Zaproszony gość przedstawił nam tajniki swojej kariery i drogi do sukcesu, cierpliwie odpowiadał na pytania dzieci, dzielił się swoim doświadczeniem, pokazał swoje trofea i rozdawał autografy.
Opowiedział o swoich startach w różnych krajach i warunkach, w jakich odbywały się zawody. Na twarzach dzieci pojawiały się a to uśmiech, a to zdziwienie, a to podziw. Składamy serdeczne podziękowania za przybycie i spotkanie z dziećmi.
Zachęcamy do śledzenia dalszych sukcesów p. Marcina Świerca na stronie internetowej:
www.marcinswierc.pl

PIOSENKARKA MARIA LAMERS

PRZECIW PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ

6.11.2015r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Krupskim Młynie spotkali się w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w koncercie pani Marii Lamers. Pani Maria przyjechała do nas z Krakowa. Jest piosenkarką, poetką, malarką i kompozytorką. Swoimi piosenkami zabrała nas w cudowny świat: bez przemocy, bez zła, bez nienawiści. Dźwiękami gitary przekonała nas, że to, jaki jest świat wokół nas, w głównej mierze zależy od nas samych. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krupskim Młynie za sfinansowanie koncertu!