Biblioteka - strona Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie

BIBLIOTEKA

Biblioteka w naszej szkole jest  ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz ośrodkiem edukacji, którego zadaniem jest służenie realizacji programu nauczania i wychowania oraz przygotowanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji. Biblioteka bierze udział w pełnieniu podstawowych funkcji szkoły w stosunku do uczniów: kształcącej, wychowawczej, opiekuńczej, kulturalnej.
Księgozbiór biblioteki liczy około 9000 woluminów, a w jego skład wchodzą: podręczniki, encyklopedie, poradniki, albumy, lektury szkolne oraz wiele pozycji z literatury dla dzieci i młodzieży.
Nauczyciel pracujący w bibliotece sprawuje również opiekę nad uczniami, którzy nie uczestniczą w danych lekcjach, prowadzi zajęcia biblioteczne, organizuje akcje i konkursy czytelnicze oraz zawsze służy pomocą w wyborze książek do czytania. Nasza szkolna biblioteka jest miejscem przyjaznym dla uczniów, rodziców oraz pracowników, każdy jest tu mile widziany.
Biblioteka szkolna funkcjonuje w reżimie sanitarnym. Zwrócone książki są odkładane
w wyznaczone miejsce i wyłączone z wypożyczania przez minimum 2 dni.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki!

Imprezy stałe:
 Miesiąc Bibliotek Szkolnych
 Top czytelników
 Czytelnik Roku
Inne działania:
 wypożyczanie zbiorów do domu - również na ferie i wakacje,
 udostępnianie zbiorów księgozbioru podręcznego w czytelni,
 udostępnianie czytelni internetowej,
 udostępnianie prasy: np. „Młody Technik”, „Kosmos dla Dziewczynek”
 prowadzenie głośnego czytania ciekawych książek,
 uczestniczenie w akcjach czytelniczych.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – 8:00-14:00
Wtorek – 8:00-14:30
Środa – 8:00-14:00
Czwartek – 8:00-14:30
Piątek – 8:00-14:00

Nad dziećmi czuwa p. Dominika Rak.