Wycieczki - strona Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie

WYJAZD DO TEATRU

Dnia 06.06.2017r. odbyła się wycieczka dzieci z kl. I-V do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach na spektakl pt. "Królewna Wełenka".

Organizator: Sylwia Serafin - Pazdyga

WYJAZD NA BASEN 17 II 2017

Po raz kolejny w tym roku szkolnym chętni uczniowie wraz z opiekunem wybrali się do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Wycieczka na basen była świetną zabawą
i dobrym sposobem na aktywne spędzenie czasu.

Organizator: Kinga Klak

ZWIEDZANIE TELEWIZJI KATOWICE I FABRYKI PORCELANY

13. grudnia uczniowie klas szóstych pojechali na wycieczkę do Katowic. Zwiedzali siedzibę Telewizji Katowice. Szczególnie interesowała ich praca dziennikarzy telewizyjnych i sposób realizacji programów. Największe wrażenie zrobiło na nich studio, w którym nagrywane są „Aktualności” – program informacyjny, codziennie emitowany na antenie regionalnej. Uczniowie poznali sposób funkcjonowania mediów publicznych oraz infrastrukturę dużego ośrodka medialnego.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Fabryki Porcelany. Uczniowie poznali historię zakładu produkującego porcelanę i miejsca, w którym powstał, obejrzeli wystawę form porcelanowych i proces zdobienia porcelany.
Szóstoklasiści wrócili z wycieczki zadowoleni z wieloma pomysłami na to, kim chcieliby zostać w przyszłości …

Katarzyna Szafirowicz – Polok
Agnieszka Surmicka

TARGI KSIĄŻKI

28 października 2016 odbyła się wycieczka do Krakowa na XX Międzynarodowe Targi Książki, w której uczestniczyli uczniowie należący do aktywu bibliotecznego.
Po drobnych perypetiach udało nam się wyjechać z Krupskiego Młyna. Na początku odwiedziliśmy halę targów, gdzie mieliśmy czas na to, by spotkać się z ulubionym autorem i zrobić sobie z nim zdjęcie, kupić książki, pozbierać zakładki oraz
zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą. Po wyczerpującej bieganinie pojechaliśmy do centrum miasta na obiad oraz relaksujący spacer po Starym Mieście. Wraz z zachodzącym słońcem pożegnaliśmy Kraków i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krupskiego Młyna.

D. Rak i P. Kubanek

WIZYTA NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

Dnia 19 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach i pokazach doświadczeń fizycznych, które corocznie organizowane są przez kadrę naukowców z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.
Tegoroczne "Osobliwości Świata Fizyki" umożliwiły uczniom zarówno obserwację wielu ciekawych eksperymentów, jak i bezpośredni udział w przeprowadzaniu niektórych z nich.
Tematyka pokazów dotyczyła sił występujących we Wszechświecie, zasad zachowaniaw mechanice i równowagi ciał. Uczniowie przekonali się, jak niezwykle wytrzymałą konstrukcją jest kurze jajo oraz jakie skutki niesie za sobą zmiana położenia środka ciężkości ciała.
Ogromna wiedza, zaangażowanie i pomysłowość wykładowców przy planowaniu doświadczeń sprawiły, że zajęcia bardzo nam się podobały. Mamy nadzieję, że "Osobliwości Świata Fizyki" równie ciekawe okażą się za rok.

K. Szafirowicz - Polok