Klub Europejski - WEBSITE X5 UNREGISTERED VERSION - strona szkoły

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zainteresowania
KLUB EUROPEJSKI

Klub Europejski „Europa Młodych” działa w naszej szkole od 1999roku.
Założycielem i opiekunem  do dziś jest p. Elżbieta Klimaszewska.
Przez te lata klubowicze informowali o strukturze, procedurach i zmianach w UE,  przybliżali kulturę państw należących do unii, organizowali quizy, zabawy i konkursy oraz Dni Unii Europejskiej w szkole.
Aktualnie do klubu należy 15 uczniów z klas I-III gimnazjum.
Spotykamy się w każdy czwartek przed lekcjami o 7.00.
We wrześniu ułożyliśmy plan działania, tzn. tematy, które chcemy poruszyć w tym roku szkolnym. Ustaliliśmy, kto może nas wspierać i jakich mamy potencjalnych sponsorów. Zachęcaliśmy też młodzież pierwszej klasy gimnazjum do pracy w naszym klubie.
Również we wrześniu odbył się pierwszy  nasz konkurs, konkurs plastyczny  „UE oczami artysty”,  który okazał się wspaniałą zabawą promującą naszą działalność w szkole. Spośród setki prac wyłoniliśmy trzy , które zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi.
Miesiąc październik poświęciliśmy na przybliżenie uczniom Brexitu.
W związku z tym wykonaliśmy gazetkę ścienną informującą  o przebiegu zdarzeń związanych z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Rozdawaliśmy też ulotki wyjaśniające, czym jest Brexit dla Wielkiej Brytanii, dla Unii Europejskiej i Polski. Ostatnim etapem był konkurs z nagrodami dla gimnazjalistów, polegający na rozwiązaniu krzyżówki i wyjaśnieniu hasła. Niestety ta forma zabawy nie spotkała się z większym zainteresowaniem młodzieży. Spośród nielicznych oddanych prac  żadna nie była do końca prawidłowo rozwiązana. Dlatego przyznaliśmy jedną nagrodę pocieszenia.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego