Koło teatralne - strona Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie

Koło teatralne

Zainteresowania
KOŁO TEATRALNE

Oprócz wiedzy przekazywanej w atrakcyjny sposób, spełnia wiele funkcji wychowawczych, korzystnie wpływa na rozwój emocjonalny i poznawczy dzieci. Dostarcza wielu sytuacji do wypowiadania się dziecka w słowie, piosence, w formach plastycznych i w ruchu. Uczy kultury słowa i współpracy w grupie. Jestem przekonana, że ta forma prowadzenia zajęć z naszymi dziećmi dostarczy im wiele radości i satysfakcji. Rozwinie w nich działalność twórczą. Nabiorą wiary w swoje siły i możliwości. Celem koła teatralnego jest dostarczenie, na miarę możliwości ich uczestników, wiedzy o teatrze, wiedzy zza kurtyny, odkrycie i pokochanie teatru, a co za tym idzie, świadomy i kreatywny udział w życiu kulturalnym swojej szkoły i środowiska. Program przewiduje wyjazdy do teatru, gdzie uczestnicy obejrzą spektakl, będą mieli możliwość zajrzeć za kurtynę, spotkać się z aktorami i twórcami sztuki
oraz udział w warsztatach teatralnych. Przygotowane programy i przedstawienia będą pokazywane nie tylko w placówce, ale i poza nią.
Będzie to również promocja naszej placówki na zewnątrz. Nawiążemy współpracę z Domem Kultury, Domem Dziecka, Przedszkolem oraz innymi instytucjami. Weźmiemy udział w konkursach teatralnych oraz recytatorskich. Dzięki tym zajęciom uczniowie wyzwolą w sobie takie cechy, jak: altruizm, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i empatia. Mam nadzieję, że dzieci odkryją, iż teatr jednocześnie bawi i uczy, nie tylko aktora, ale też widza.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Kole Teatralnym.
Zajęcia odbywać się będą we wtorki dla grupy młodszej o godz. 14.30 oraz w poniedziałki dla grupy starszej o godz. 15.30.

PRZEDSTAWIENIE ONLINE

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu teatralnego pt. " Ile żab waży księżyc?" Maliny Prześlugi przygotowanego przez młodszą grupę teatralną na Ogólnopolski Konkurs Teatralny w Szydłowicach. Życzymy wspaniałych wrażeń.